Ana sayfa Muzık En Güzel Hareketli Ankara Oyun Havaları Listesi 2021-2022

En Güzel Hareketli Ankara Oyun Havaları Listesi 2021-2022

53660

2022 Yeni Ankara Oyun Havaları İzle İndir

Geçmişten günümüze özellikle yöresel ve Ankara, Kırşehir tarzında oyun havaları düğünlerde oldukça önemli bir yerdedir.

Hem yöresel hem de oyun havalarının hit şarkılar haline gelmesi, 2022 Ankara oyun havaları listesi oluşmasını sağlamıştır.

Çiftetelli havası, hareketli oyun havaları ve özellikle Ankara yöresine ait hareketli parçalar bu anlamda ayrı bir popülerlik kazanmıştır.

Ankara’nın Bağları, Hayatı Tespih Yapmışım, Dilara,  Titrettin Beni Titrettin ve Bize Her Yer Ankara gibi oyun havaları ankara yöresinden çıkmıştır. Bunlar Ankara sanatçılarının seslendirildiği hit parçalardan bazılarıdır.

Yörelere ait oyun havaları isimleri ile de yörelerini belli edebilmektedir. Peki düğünde hangi oyun havaları çalınır ? Hatırlarsanız sizler için fon müzikleri ve düğün şarkıları listesi de hazırlamıştık

Hareketli Ankara Havaları

Düğünler aslına bakarsanız Oyun havalarının çalınması açısında yöresine göre farklılık gösterebiliyor. Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ve Çorum gibi yerlerde daha çok yeni tarz hareketlidir. Muzip sözlü oyun havalarının yerine daha çok klasikleşen Kırşehir-Kaman yöresi şarkılar çalınmaktadır.

Neşet Ertaş, Ekrem Çelebi, Bahri ve Tufan Altaş, Erol ve Vedat Cöke, Halil Erkal gibiler Kırşehir Kaman havalarını söylerdi. İl merkezlerinde yapılan düğünlerde, 2018-2109 yeni çıkan oyun havaları seslendirilmektedir.

Bunlara örnek olarak ise; Armağan Arslan, Veli Erdem Karakülah, Sincanlı Mustafa Taş ya da Ankaralı İbocan gibi isimlerin şarkılarını söylemektedir. Örnek alınan şarkıcılar bu isimlerdir.

Son Çıkan Oyun Havaları Listeleri

Hem yöresellik hem de popülerlik adına pek çok şarkı içerisinde Ankara şehrine has özellikler ve tanımlamalar da yapılmıştır. Ankara civarındaki hit şarkılar ve türküler favori parçalar olmaları sebebiyle de pavyonlarda da seslendirilmektedir.

Bu şarkıların bu denli popülerlik kazanmasının sebebi ise hareketli oyun havaları olarak tercih edilmesidir. Zamanla yöresel halk oyunlarının da trend olması, pek çok aktivitenin de yapılmasına olanak sağlamıştır.

Aktivitelerin artmasındaki diğer sebep, oyun havalarındaki şarkı kalitesinin artması ve bu ankaralı şarkıcıların çoğalmasıdır. Özellikle insanlar sabah kalktıklarında ya da ev işi yaparken en son çıkan Ankara oyun havaları dinlemekte.

Halk oyunları kursları ile Ankara oyun havaları görüntülü çalışmalar bu alana yönelik sosyal aktivitelerden biri haline gelmiştir. Pek çok kurs ve toplu çalışmaların bulunduğu halk oyunlarında, kursiyerler bu alanla ilgili farklı gösteriler de düzenlemektedir.

Oyun havası ve halk oyunlarına olan popülerlik ile özellikle kurslar bu alanla ilgili oyun havası geceleri de düzenlemektedir.

2021 Ankara Havası indir, dinle, izle

2022 yılı içerisinde en fazla dinlenen parçalardan biri de Erik Dalı şarkısıdır.

Erik Dalı şarkısı ve klibi pek çok düğün ve kutlama organizasyonunda oldukça severek dinlenilen parçalardan biridir. Erik Dalı en güzel oyun havaları hareketli listesinin ilk sıralarına adını yazdırabilen şarkıdır. Hem hareketlidir hem de ayak uydurabildiği bir şarkı olduğu için uzun yıllar dinlenecektir.

2022 oyun havaları listesi için sizlere bir buket sunduk umarız beğenirsiniz. Düğün için, oynamalık şarkılar şeklinde değerlendirebilirsiniz. Listemiz sırasıyla devam etmektedir. Karışık, şarkılardır, seçmelerdir.

2022 oyun havaları listesi için sizlere bir buket sunduk umarız beğenirsiniz. Düğün için, oynamalık şarkılar şeklinde değerlendirebilirsiniz. Listemiz sırasıyla devam etmektedir. Karışık, şarkılardır, seçmelerdir.

Ferhat Altınel – Ha Babam Ha & Şişeler 

Onu en çok Ayn Vayn Şıvayn adlı parçasıyla tanıyoruz. Fa Müzik Prodüksiyon adına çalışan sanatçının youtube’daki parçaları Gold Müzik kanalında yer almakta.

Peki Ferhat Altınel kimdir, nerede çıkıyor? Hemen söyleyelim, kendisi MegaShow Pavyon’da sahne alıyor. Grup Ferhat Altınel’s adında da bir grubu var ve 23:00-01:00 arasında çıkıyor.

Ankaralı Engincan – Severim Ben 

Daha çok Sevmicem, Ay Parçası, Olan Olmayan Verecek ve Ne bilsin gibi şarkılarıyla tanınan halk sanatçısı. Ankaralı Engincan kimdir, nerede çıkıyor? Kendisi Kristal Gazinoda, Reyna’da ve zaman zaman Beypazarı Star gazinosu’nda sahne alıyor. Aşağıdaki engincan klibi Kristal’de çekilmiştir.

Aksaraylı Emre Ülgen  – Gelin Damat Oyunu 

Emre Ülgen, Aksaray merkezde yaşıyor. Sanatçının menajerleri de yine bu ildedir. Ankara’da da sahne alan Ülgen nerede çıkıyor konusunda şu an bir bilgimiz bulunmamaktadır. Ancak sürekli Aksaray merkez köylerinde düğün ve eğlencelerinde yer aldığı bilinmektedir.

Piyanist Orhan – Ömrüm Ömrüm 

https://youtu.be/4G2g4uxY_Ew?t=35

Piyanist Orhan oyun havası denilince ilk akla gelen sanatçılardandır. Peki Piyanist Orhan kimdir nereli ? Niksarlı Piyanist Orhan ününden de anlaşılacağı üzere Tokat Niksarlıdır. Diğer ünlü Piyanist Orhan şarkıları Çözdal, Al Ömrümü ve Cezayir’dir.

Serhan İlbeyi – Fidayda & Kesik Çayır

Serhan İlbeyi videoları genelde içerisinde hareketli oyun havaları barındıran, oynak içeriklerdir. Serhan İlbeyi Fidayda şarkısı ile üne kavuşmuştur. Kendisi yurtdışında sanatını icra etmektedir. 

Hollanda’da ikamet etmekte olan aslen Kırşehir’li bir halk müziği sanatçısıdır. Söylediği şarkılarda yaptığı şovlar ve aşırı tempolu bağlama performansıylaa bilinmektedir. Eğlenceli bir şahsiyettir. Serhan İlbeyi kimdir?, 1986 doğumlu olup 2019 itibarıyla 33 yaşındadır. Şan, org ve piyano eğitimi de mevcuttur.

Yiğit Aktaş – Körebe

Kendisini en fazla popüler yapan şarkı ve klip izlemekte olduğunuz Körebe parçasıdır. Peki Yiğit Aktaş kimdir nerede çıkıyor? Sanatçı aslen Ayaşlı’dır, zaten ilk başlarda Ayaşlı Yiğit olarak çıkmış sonradan sadeleştirmişti. Miami Night Club ve Roma Gazinosu’nda sahne alıyor.

                                                                              

Çubuklu Cem – Sevdiğime Say

Çubuklu Cem 2017 yılında altın senesini yaşamıştır. Bu senede Çubuklu Cem Yıkık , Vay Türkmenim, Gari, Welcome Ayan, Vay be şarkılarıyla Youtube oyun havaları listelerine girebilmiştir. Yeni dönem komedi unsurları barındıran oyun havalarının öncülerindendir. Deli Bayram’la yaptığı şovlarla da bilinmektedir.

Çubuklu Cem nerde çıkıyor , hangi pavyonda ?

Kendisi Maltepe’de bulunan Reyna Gazinosu’nda sahne yapmaktadır.

Armağan Arslan – Yırtıl Dedim Yırtıl

Armağan Arslan kim Armağan Arslan kiminle evli?

Titrettin Beni Titrettin, Çok Erken Gittin ve Hastasıyız Dede şarkılarıyla üne kavuşmuştur yakışıklı sanatçı. Armağan Arslan kimdir, biyografi ve özgeçmişini gizli tutarak sade bir hayat yaşamaktadır.

Eşini de göz önünden uzak tutmaktadır.

Piyanist Memiş – Kaç Güzelim Benden Kaç Oyun Havası (Benim Aşkım xxxl Large) 

Piyanist Memiş kim, nereli, kaç yaşında?

Zam Yap Patron Zam Yap şarkısıyla ülke genelinde ün kazanan Piyanist Memiş aslen Adanalıdır. 2017 itibarıyla 39 yaşındadır. Çiftetelli, Dağlarına Kar Yağmış, Ömrüm ve Benim Aşkım XXL diğer meşhur şarkılarındandır.

Ümit Özay – O da Yanıyo Bu da Yanıyo

Sanatçının en bilindik şarkısıdır. 2018’in sonuna damga vurduğu gibi, 2019’a da damga vurması bekleniyor.

Ümit Özay kimdir nerede çıkıyor? Şarkıcı Ulus Rüzgarlı’daki Palmiye’de sahne alıyor. 21’den başlayarak aralıklarla 04’e kadar Palmiye’de şarkı söylüyor.

Bülent Yiğit – O Kedi Buraya Gelecek

Bülent Yiğit Kim ?

Fantezi müziğin en sevilen isimlerinden biridir Bülent Yiğit. Sabaha Kadar isimli şarkıyla tanınırlığını pekiştirmiş ve yaklaşık 25 senedir müzik piyasasının içindedir.

Bülent Yiğit nerede sahne alıyor?

Çeşiti mekanlarda  sahne almasının ardından genellikle Türkü Barları tercih etmekte. Şu sıralar İstanbul Bakırköy sahilde Aramızda Kalsın’da sahne almakta.

Veli Erdem Karakülah – Ahdım Var Benim 

Veli Erdem Karakülah kimdir, kiminle evli, kaç yaşında, nerede çıkıyor ?

1978 Eylül’ünde Ankara’da doğmuştur. Aslen Elmadağlıdır. 2018 itibarıyla 30 yaşındadır. İlk albümünü kendi söz ve müziklerine yer verdiği 12 parçalık Milad’dır.

Özellikle genç kızların sevgilisi konumundadır. Maksim Gazinosu’nda sahne almaktadır. Bilinene göre evli değildir.

Hakan Türkmen – Hurilerle Nuri’lerle

Necip Albay – Vur Kaç

Bitirim Volkan & Su Kara – En Başa Döndük

Armağan Arslan – Titrettin Beni Titrettin

Serkan Nişancı & Bahadır Karakoç – Gamze Gamze Yanaklar

Serkan Nişancı kimdir, kaç yaşında, nerede sahne alıyor ?

1986 yılında doğmuştur. 2018 yılı itibarıyla 32 yaşındadır.

Serkan Nişancı O Ses Türkiye ‘de söylediği Ellerini Çekip Benden şarkısıyla üne kavuşmuştur. Ancak jürilerin kendisine dönmemesi nedeniyle büyük üzüntü yaşamıştır.

Ankara Kazan Biz Kepçe dizisinde de rol almıştır.

Gözlerine Bakınca Senin, Gülom ve Sen Aldırma diğer bilindik şarkılarıdır.

Ankara Altındağ’da yer alan Kristal Pavyon’da çıkmaktadır.

Serhan İlbeyi – Niğde Bağları & Kırşehir’in Gülleri

Çankırılı Şaban Gürsoy – Neriman Oyun Havası

Şaban Gürsoy kaç yaşında, nereli?

1979 Çankırı doğumludur. 2006 yılında profesyonel olarak müziğe adım atmış Ankara’nın ve oyun havasının sevilen isimlerinden olmuştur.

 Turgay Özçelik – Vur Patlasın Çal Oynasın

Turgay Özçelik Sarışınım şarkısıyla tanınıyor olsa da Tokmakla, Gönül ve Vur Patlasın şarkıları da bilinirdir. Peki Turgay Özçelik kimdir ve Turgay Özçelik nereli? Turgay Özçelik aslen Kastamonu Kürelidir. 2013 senesinde müzik piyasasına giren sanatçının şu ana kadar 2’si stüdyo, 3’ü demo olmak üzere 5 albümü vardır.

Ankaralı Yasemin – Çok da Deli Oynuyon

Ankaralı Yasemin kimdir, kiminle evli, kaç yaşındanerede sahne alıyor?

Ankaralı Turgut ve Oğuz Yılmaz ile birlikte Ankara Havası denilince akla gelen ilk isimlerdendir.

4 Eylül 1979 Ankara doğumludur. Bu sene itibarıyla 38 yaşındadır.

Görkem Bey ile evlendi ve sahnelerden bir süre uzak durmak zorunda kaldı çünkü bu dönemde hamile kaldı. Ankaralı Yasemin’in kaç çocuğu gibi yapılan aramalara binaen söyleyim, şu an tek çocuğu vardır. Çocuklarının ismini ise Nicholas koymuşlardır.