corona virus live map

Corona Virüsü Sitesinden veren son dakika haritaları

Korona virüs, hayvanlar arasında sıkça karşılaşılan bir virüs, son zamanlarda da sıkça dünya gündemini meşgul eden hastalık. Aslında bu virüs hayvanlar arasında bolca görülse de insanlara geçtiği bugüne değin görülen bir olay değildi.

Burun akıntısı, nefes almada güçlük, burun akıntısı ve baş ağrısı genel semptomları olarak görülüyor.

Hangi siteye hangi mecraya girersek girelim gündemi en çok meşgul eden konu maalesef bu. Zira, hastalık o kadar tehlikeli ki, bir anda ölümcül boyuta geçerek insanları ölüm döşeğine yatırabiliyor.

Dünya haritasının en doğusunda yer alan Çin’de ilk kez görülmeye başlayan bu hastalığın şu dönemlerde adeta önü alınamıyor. İtalya, İran, Fransa, Almanya, Amerika tedbir üstüne tedbir almakta. Uçuşlar, lifler, tüm aktiviteler ertelenmekte. Haber siteleri, instagram, twitter ve facebook gibi sitelerde hastalığın ne yolla bulaşabildiği, kuluçka süresinin ne kadar olduğu ve kurtulmanın mümkün olup olmadığı da yazılmakta.

Çin’den gelen kargolarla bulaşır mı ya da aldığımız ürünlerde var mıdır gibi sorular da insanların aklını kurcalayan bir diğer hususlardır.

Çin’de hastalığa yakalan hasta sayısı günden güne artarken Avrupa’da da salgın iyiden iyiye görülmeye başladı bile.

Özellikle Tayland, Japonya, Singapur, HongKong, Güney Kore, Tayvan ve Malezya’da corona virüs haritasında adı üst sıralara taşınmış durumda.

Almanya, Fransa, İtalya, Rusya, Finlandiya’nın ardından İsveç’te de 31 Ocak itibarıyla corona virüslü hasta olduğunu corona virüsü gösteren haritada görebildik.

Johns Hopkins verileri öncesinde saatlik bazda dünya haritası üzerinde güncellenirken şimdi günlük olarak değişmekteydi ama son günlerde diğer sitelerden ağır kalmakta. Özellikle Çin kırmızı olarak harita üzerinde gittikçe belirginleşiyor.

Bu verileri takip etmek için bu link vasıtası ile güncel ve son dakika haritasını görebilirsiniz.

 

türkçe harita için

bloomberg

new york times

washington post

Johns Hopkins Web için TIKLAYIN.

Johns Hopkins Mobil için TIKLAYIN

corona virus live map

Maalesef telefondan giriş yaptığınızda site ekrana çok sıkışabiliyor bunu için de alttaki link olana tıklarsanız alttaki tablerden geçiş yaparak ülkeleri ya da son dakika haritasını görebilirsiniz.

Son günlerde site artık geceleri güncelleniyor. Rakamlara Johns Hopkins araştırmacıları günlük Dünya Sağlık Örgütü verilerini yansıtıyor.

 

 

Kullanılmamış Komik ve En İyi Nickler – Öneriler 2020