Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Edt

En Güzel Kokan Erkek Parfümleri Tavsiyeleri 

Parfüm yorumlarını okumadan evvela şunu sormak gerekir.

Paran var mı canım? Az çok 150-200 lirayı parfüme, güzel kokmaya ayırabilecek misin? Yıl olmuş 2022. Vergiler, etken maddelerin fiyatı derken deodorant, parfüm ve stick’lerin fiyatı 2021’da uçmuştu. Önceden morhipo’dan, trendyol’dan 200’e aldığın parfümler 2022’de en az 300 liradan başlıyor.

Birçok parfüm de zaten Türkiye piyasasına gelmez ya da kalkar oldu. Örneğin Jil Sander Sun Men on numara bir parfümdür. yaz-kış parfümü olarak kullanırsın fakat artık ancak duty free’lerde bulunur oldu.

Sakın Google’a girip de ”aa avantajliparfümalüfffff.kom’da varmış, hem de normalde 200ken burada 110 lira” falan demeyin. Deodorant ve parfüm konusunda çok kötü biçimde korsan siteler var. Parfüm herhangi bir yerde stokta varmış gibi gösterip gönderelim diyorlar, paranızı alınca bir daha irtibat kuramıyorsunuz.

Bu yüzden internetten alışveriş yaparken her ürün türünde sadece güvenilir sitelerden alışveriş yapın. Ne idüğü belirsiz sitelere girip de çarpılmayın. 2022 parfüm fiyatları almış başını gidiyor ama ucuz diye hem parfüm hem paranızdan olmayın.

Neyse konumuza geçelim.

Ayıramayacaksan valla hiç uğraşma bence. Git david walker’dan eyfel’den falan b43, e14 kodlulardan falan al, yağlı yağlı kok (çaktırma david walker’da e14 galiba burberry classic’ti). sen onlarla güzel koktuğunu sanıyorsun ama inan öyle değil.

bildiğin hacı yağıyla air wick’i boca etmiş üstüne sürmüş gibi kokuyorsun. bok gibisin adamım ama senin bundan haberin yok. cildinin muhtemel kanserojen maddelerle cebelleşmesi de cabası.

ayrıca en kötü vasat üstü kızlar bile çakma olduğunu hemen anlar. metroda falan direkt çakozlar.

bak sen sen ol, o 3-4 aylık süreçte 9-10 paket az sigara iç, git o paraya parfüm al insan gibi kok. hele bir de kampanyadan denk getirirsen yanına bir de stick al. tamaaam.

aşağıdaki listede sana parfüm yorumlarımızı, tavsiyelerimizi ve bunların fiyat ve kalitelerini sıraladık. bi oku, beğenmezsen yine gel. garantisi biziz abicim ya. ben olsam bu parfüm önerilerini dikkate alırdım.

gidip de ”… parfüm yorumu ekşi sözlük” gibi anlamsız aramalar yapmayın.

hem erkek yaz parfümleri hem de kış parfümleri tavsiyeler arasında yer almaktadır. hem de içtenlikle not edilmiştir.

en sonunda ona buna ‘en iyi erkek parfümü hangisi?” diye sormaya gerek duymayacaksınız.

ahan da buyrun …

yazımız daha gelişecektir (sabreyeyleyelim)

 

(LİSTE 2019 senesinde oluşturulduğu için fiyatları da bu bağlamda değerlendirmeniz uygun olacaktır)

1. Lanvin Oxygene Homme Edt (ortalama fiyat 120-150 Lira)

lanvine oxygene

video

tüm cilt tipleri için uygundur. aslında ilk olarak kadın versiyonu çıkmış, ardından erkek tipi de gelmiştir. daha çok içinde odunsu ve baharatlı kokular barındırır. selvi, kişniş, köknar ve artemisia üst notaları, sedir ve misk de dip notasıdır. ilk kez 2001 yılında piyasaya sürülmüştür.

parfüm kalıcılığı orta derecede denilebilir. çok da beklentiye girmemek gerekir. özel günlerde değil de yedek parfüm olarak kullanılması yeğlenir.

2. Hugo Boss Bottled Edt (ortalama fiyat 240-290 Lira)

hugo boss bottled

video

dark blue ile karıştırılmamalıdır. üst notası narenciye ve elma, orta notası tarçın ve karanfil, alt notaları ise; musk, sandal ağacı , zeytin odunu , sedir ve amberden oluşmaktadır.

oldukça çekici bir parfümdür. kalıcı parfümler değerlendirmesinde çok rahat üst sıralara oynar. adeta üstünüze yapışır. hayvan gibi terliyken üzerinize sıkmadıkça kokusunu 16 saate kadar yayabilir. hem gece hem günlük kullanılabilir. öyle ahım şahım pahalı da değildir. bir kez kullananın bir daha bırakamadığı söylenegelen bir şehir efsanesidir. 2019da da halen en fazla satanlar arasındadır.

3. Versace Eau Fraiche Ed (ortalama fiyat 170-200 Lira)

Versace Eau Fraiche Ed

video

az bilinmesi ve muhteşem kokması sizin için bir avantaj olabilir ama gel gör ki kalıcılığı çok uzun sürmemektedir. kısa zamanlı herhangi birini etkileme amacı güdüyorsanız akılda kalıcılığı üstün olan bir parfümdür ama bahar ayları için. kışın hiç girme buna boşver baboli. misk, kefribar ve çınar ağacının notalarını çağırır.

üst notası beyaz limon, gülağacı, adaçayı, sedir yaprağıdır.

4. Abercrombie & Fitch Fierce (ortalama fiyat 500-600 lira)

abercrombie fitch

video

eğer abercrombie mağazalarının önünden geçerken içeriden güzel bir parfüm kokusu geliyorsa, bilin ki bundan sıkmışlar. çünkü kokusu gerçekten insanı çağırıyor. mağaza ‘’gel bi içeri bak’’ derken, siz sıktığınızda da ‘’üüğğ ne güzel kokuyor’’ dedirtir. kalıcılığı orta seviyededir.

bazıları bu konuya yasal ve elle tutulur afrodizyak da demektedir. 2002 yılında ilk kez erkeklerin kullanımına sunulmuştur. belli aralıklarla türkiye piyasasına düşüyor. öyle her zaman rahatlıkla bulunmuyor. devamlı müşterisiyseniz yurt dışı seyahatlerinde aklınızda bulunsun ama sport modelini hiç tavsiye etmiyoruz. aman kalsın. büğöörk.

5. Chanel Bleu De Chanel Edt (ortalama fiyat 340-400 lira)

Chanel Bleu De Chanel Edt

video

yaz-kış kullanabilirsiniz diyecez ama yalan söylemeyelim yazın biraz ağır kaçabilir, kış için ise aşırı ideal.

bu kokunun üzerine çok fazla konuşmaya gerek yok. zirvedekilerdendir.

kalıcı parfümler listesinde de çok da kötü bir yerde değildir.

bu parfüm belki şöyle betimlenebilir; ağır bir kokudur fakat çok fazla kokusunu yaymaz ama eğer dibinizde biten insanlar varsa gizliden gizliye sizi koklayıp duracaklardır.

gece buluşmalarında fişek noktalara 5-6 kez fıs fıs yaptın mı cıvırlar peşinden ayrılırsa adam değiliz. emin olun mükemmel tepkiler alacaksınız.

yasemin, greyfurt, laden, zencefil, güve otu, nane, paçuli ve sedir ağırlıklıdır.

6. Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme Edt (ortalama fiyat 250-300 lira)

Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme Edt

video

genelde uzun süreli parfüm kullananların bu birlikteliği noktaladıktan sonra geçiş yaptıkları parfümdür. hatta kullananlar bu parfümün az kişi tarafından bilinmesini istemektedirler ki ‘’en güzel ben kokayım’’ derdine düşmektedir.

sıktıktan hemen sonra ‘’bu ne ameka’’ dersiniz fakat sonradan bir ego başlar kendi kendinizi koklamaya başlarsınız.

sonra ‘’lann’’, ‘’güzel sanki haaa’’ diye yavaş yavaş homurdanmaya başladıktan sonra ilk tepkinize kızarsınız ve seversiniz.

şöyle bir şey de var: normalde bir parfümü eğer üstünüze çok sıkarsanız ağırlık, bayıcılık verir ama bu öyle değil, yoook, kesinlikle.

sık sıkabildiğin kadar. tabii bi daha alacak paran varsa cano.

parfüm kalıcılığı da üst düzeydedir.

boşver alt-üst notalarını şimdi, al diyorsak al. herkes bundan almaya başladı maykk! en iyi parfümlerde 2019 da da yine çok satanlar arasında olacaktır.

7. Gucci Guilty Edt (ortalama fiyat 280-310 lira)

Gucci Guilty Edt

video

odunsu ve oryantal bir koku denilebilir. kadın olan versiyonu kategorisinde çok başarılıdır ama erkek olana pek özenmemişler. ortalama bir şey. teyzenle eniştenle falan altın günü yapıyorsan sık git bunu. başka da bir şeye yaramaz.

 

ha illa notalarını da bileyim diyorsan, dip notası paçuli, sandal ağacı, sedir, tepe notası ise; italyan mandalinası ve italyan limonudur. ne oldu yani öğrenince?

 

8. Creed Aventus (ortalama fiyat 1.150-1.400 lira)

Creed Aventus

video

oğlum çok pahalı lan. valla bak. ama yok ‘’ben instagram’daki tester sayfalarından falan alacam kardeş, onlarda da aynı koku var. sana ne, sen özelliklerini anlat’’ diyorsanız hemen geçelim. sonuçta dışarda 100’lüğü 1200 civarında iken tester parfümleri en fazla 350 falan. alınabilir yani.

tam bir ladykiller (ne kadar cahilsin, yani kadınları baştan çıkarıp köpek eden anlamında) parfümdür. zaten bizce creed’in en iyi parfümüdür.

seveni çok sever, sevmeyeni ‘’ne var la bu parfümde bu kadar övüyonğuzz’’ diyebilir ama çekemiyordur, amaan kıskansın köpek. boşver.

emin olun bu parfümü sıktıktan sonra müthiş bir özgüven gelecektir size. çünkü siz tam kokusunu alamasınız da adeta size ‘1 up, 2 up’ kazandıracaktır.

bu kelimeyi de bilmiyorsun değil mi? bu kadar cahil olabileceğini tahmin etmezdim. yani size ölüm hakkı kazandıracaktır, yabancı bir ortamda yaptıkların görmezden gelinecektir. çünkü çok süfer kokmakta ‘’bu parfümü sıkan adam kesinlikle mal olamaz’’ şeklinde iyi niyetli bir önyargı sağlayacaktır. çakra var ya tavan tavaaan. kalıcılığı da çok iyidir.

al beni laaan. al beni.

9. Blade Cooler Edt (ortalama fiyat 40-60 lira)

Blade Cooler Edt

video

çok fazla anlatılacak bir yanı yoktur. durumu çok iyi olmayanların kullanabileceği bir parfüm. berberler tıraş sonu zaman zaman üstünüze sıkabilir

fiyat/performans olarak ‘ehh’ yani. lan 50-60 liraya parfüm buldun sık da çantana koy, daha ne!

ferahlatıcı ve aromatik bir kokudur. bir evyap markasıdır. evet, bilmiyordunuz değil mi?

yazın spordan sonra falan alttan gelen terin etkilerini dindirir. kalıcılık da ‘ehh’

10. Bvlgari Aqva Edt (ortalama fiyat 210-260 lira)

Bvlgari Aqva Edt

video

tüm cilt tipleri için uygundur. kalıcılığı oldukça iyidir. esas özelliği okyanus ve deniz kokusunu hissetirmesi, ferah ve aromatik oluşudur. fresh ve çiğ kokuludur.

ilk sıktığınızda ilk olarak hafiften portakal çiçeği ile minikten deniz yosunu kokusu alırsınız. sonradan sonraya adeta şehir limanından sabah esintilerle gelen deniz kokusuna çağrışır. iyidir iyi! pahalıdır da ama! sen bilirsin canım. paran varsa al.

bak git, tester’dan bileğine iki fıs-fıs yap iki gün çıkmaz.

 

11. Versace Versus Blue Jeans (ortalama fiyat 180-220 lira)

video

bir ara üretimi durmuştu ama ara ara piyasaya bir yerlerden çıkıyor. adeta güve gibi. ummadığınız anda çıkıveriyor. kolonya tiptedir. zamane gençliğinin lise dönemlerinde kenzo ile birlikte buluşma parfümüydü. hey gidi heyyy!

12. Paco Rabanne Invictus Edt (ortalama fiyat 290-340 lira)

video

bu da kalıcılığı fena olmayan ama uzağa da etkisini yayamayan türden bir parfümdür ama ‘’bok gibi parfüm olm, alma’’ diyenlere de sakın kulak asmayın, onlar mal ya ne bilir. gayet güzel kokulu, cezbedici bir üründür.

eğer ciddi bir erkeksen alma da deriz çünkü şekerli bir kokusu vardır. her erkeğe gitmez. özellikle de sürekli takımla dolaşan yiğidolar size tavsiye etmeyiz ama lanet olsun kadınlar pek seviyor. sevgiliniz falan biraz daha sokulur halde gezecektir. güven bize.

greyfurt ve paçuli kokar.

13. Jean Paul Gaultier Le Male Edt (ortalama fiyat 210-260 lira)

Jean Paul Gaultier Le Male Edt

video

tahrik edici erkek kokularındandır. öyle foşş diye üstüne boşalta kıro. ağırdır. çok sıktın mı boğar.

kışlıktır.

kadınları aşırı ama aşırı tahrik eder. sana şöyle söyleyeyim; ensest parfümüdür. anladın?

öyle gidip de trendyoldan, morhipodan falan %45 indirimle falan alma. git adam gibi parfümeri mağazalarından al. evet daha pahalı ama en azından orijinal. internetten kesinlikle alma, pişman olursun.

14. Dior Homme Intense Edp (ortalama fiyat 390-450 lira)

Dior Homme Intense Edp

video

kalıcılık çok iyi olmasa da koku başarılıdır. sanki son zamanlarda parfüm hem koku hem de kalıcılık bakımından biraz boka sardı gibi ama değişiklik için alınabilir.

odunsu bir kokudur, bundan mütevellit; yazın kullanmayın, kışın daha iyi gider.

bu fiyata başka parfümleri deneyebilirsiniz. genelde tikky bebelerin paraları çok olduğu için denemek üzere aldığı üründür. salla ya.

15. Hermes Terre D’Hermes Edt (ortalama fiyat 280-330 lira)

Hermes Terre D’Hermes Edt

video

bu da takım elbise kokularından. biraz daha kışlıktır. 35 yaş üstü kokusu gibi sanki.

mümessil kokusu da denilebilir. kalıcılığı orta seviyededir.

ya sev ya terket parfümüdür. seven aşık olur, sevmeyen ‘’bu fiyata gider la nuit homme’’ alırım der. size kalmış artık. varsa yakınınıza kullanan gidin bi sorun.

16. Dolce & Gabbana Masculine (ortalama fiyat 300-350 lira)

Dolce & Gabbana Masculine

video

1999-2000 civarında çıkan bir parfümdür. türkiyede pek fazla satılmıyor ne yazık ki. stokta yok ibarelerini görmeniz mümkün. adının masculin olduğuna bakmayın biraz gay’imsi bir kokudur. bir kadın parfümü alıp koklasa ‘’bu ne kızığğm, ne sürdün üstüne’’ demez, fark etmez yani.

limon ve çiçeksi bir tadı vardır. bu özelliklerinden dolayı da pek kalıcı bir parfüm değildir tabii.

yani biraz şekerimsi, limonumsudur. varsa bir ilgin, al canım, bize ne. biz olanı söylüyoruz.

17. Creed Green irish Tweed (ortalama fiyat 1.000-1.200 lira)

Creed Green irish Tweed

video

tee 85-86 senesinde creed tarafından piyasaya sürülmüş niş parfümlerdendir. açılış notaları narenciye, orta notaları da biraz freş, çiçeksidir. maalesef kokusunu ötelere yaymayan cinstendir. fark edilirliği de azdır kalıcılığı ise vasat ama fiyatı ortalama 1000 gayme. ‘abooo’ ya. boşver hiç bulaşma. paran cebinde aklın başkasında kalsın.

18. Giorgio Armani Eau De Cedre Edt (ortalama fiyat 310-350 lira)

Giorgio Armani Eau De Cedre Edt

video

açılış notaları bergamot, limon, adaçayı, kapanış notaları ise süet, sedir ağacı, siyah çay ve odunsu notalardır. menekşe de çağırır. menekşe sevmeyen uzak durabilir.

kokusu durdukça la nuit de l-homme ‘a benziyor diyebiliriz.

çok da iyi değil be. ha yine de bir deneyeyim diyorsan sen bilirsin. kalıcı değil pek.

19. Lacoste Red Edt (ortalama fiyat 200-230 lira)

Lacoste Red Edt

video

kalıcılık konusunda maalesef biraz zayıftır. etrafınızdaki kişilerden çok kendinizi mutlu hissettiren bir parfümdür çünkü çok güzel kokar ama tabii ‘’oo kanka parfümün çok iyiymiş, ne ki bu?’’ da dedirtebilir.

gün içinde sürekli tazelerseniz fiyatına göre çok iyi parfümdür. ekşi elma kokusu yayan aşırı enerjik bir parfümdür.

20. Givenchy Xeryus Rouge Edt (ortalama fiyat 220-300 lira)

Givenchy Xeryus Rouge Edt

video

baharatlı ve oryantal bir kokudur. eğer esmerseniz size tam gidebilecek bir parfüm. kalıcılık olarak da zirveye oynar. kolay kolay üstünüzden uçmaz.

üst notalarda kaktüs, kumkat ve tarhun barındırır daha sonra ise, sedir yaprağı, kırmızı biber, afrika sardunyası ile devam edip baharatlanmaya başlar. sedir ile sandal ağacında sonlanır. kısacası baharatlıdır ama şişesi çok dandik baboli.

bir rivayete göre behlül’ün parfümüymüş!!

21. Tom Ford Tobacco Vanille (ortalama fiyat 900-1.200 lira)

video

öncelikle şunu söyleyelim; harbiden pahalı. 2007 çıkışlı tam bir kodaman parfümüdür. sportif ve beyaz tenli bir erkeğe kesinlikle gitmez. takım elbiseli varsa …

yazın da kullanmayın. kış kokusudur. siz sevmezseniz -varsa- kız arkadaşınıza da verebilirsiniz zira unisex bir parfümdür.

şişesi çok akılda kalıcıdır. kalıcılığı da çok iyidir. kemiksiz 12 saat gider.

vanilya, kakao ve tütün karışımı koku salar. bitti.

https://baboli.net/instagram-kullanici-adlari-oneriler-havali-cool-nick

https://baboli.net/enkomik-guzel-efsane-tweet-yeni

https://baboli.net/en-komik-guzel-tweetler-efsane-tivitler

 

https://baboli.net/atarli-agir-anlamli-kapak-sozler-laflar-yeni