Kırgın Çiçekler Oyuncuları Adları Karakterleri 

             Kırgın Çiçekler ilk bölümü Haziran 2015’te yayınlanmaya başlayan, arkadaş grubu ve ailenin yaşadığı hayatın anlatıldığı bir dram dizisidir. İlk bölümünden itibaren ATV ekranlardan yayınlanmış ve yayınlanmaya devam etmektedir.
            Kırgın Çiçekler oyuncu kadrosu ise, erkek oyuncu olarak başrolü Özgür Çevik üstlenmektedir. Kadın oyuncu rollerinde ise İpek Karapınar, Biran Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız, Hazar Motan ve Çağla Irmak eşlik etmektedir.
            Dizinin konusuna gelince; Eylül yani Biran Damla Yıldız 16 yaşına gelmiş genç bir kızdır. Çok sevdiği babası Eylül 11 yaşındayken vefat etmiştir.
Ailecek bir gecekondu evinde kalmaktadırlar. Anne Mesude yani Derya Artemel, kızkardeşi Büşra (Esma Yılmaz), üvey babası Kemal (Cansu Fırıncı) ev halkını oluşturmaktadır.
             Eylül daha genç kızken üvey babası Kemal’in tacizine mağruz kalır. Durumu sonrasında annesine anlatır fakat bu olay annesi Mesude’ye inandırıcı gelmez, tam tersi yetimhaneye teslim edilir.
             Yetimhaneye verilmesi Eylül’ün hayatında yeni başlangıçlara ve olaylara sebebiyet verir. Orada tanıştığı 4 kız arkadaş ile çok iyi bağlar kurar, onlarla olan birlikteliği hiç zarar görmez.
              Kırgın Çiçekler dizisinin konusu da bu olay üzerine dayanır ve dizi bu 5 kız arkadaşın başından geçenleri konu edinir.
Oyuncu kadrosunda çok çok usta isimler yer almasa da yeni oyuncuların gelişiyle sürekli tazelenen bir kadro mevcut. Oyuncu adları daha çok genç isimlerden oluşuyor. Şu sıralar daha çok Kırgın Çiçekler oyuncu ücretleri ya da Kırgın Çiçekler Oyuncuları öncesi/sonrası gibi aramalar çoğunlukta olsa da bizler asıl olan kadroyla başlayalım. Yaşları, boyları ve hayatlarına kısaca değinilmiştir.

Kırgın Çiçekler Oyuncuları Gerçek İsimleri

Kırgın Çiçekler Toprak Gerçek İsmi Özgür Çevik
Dizide, yapmakta olduğu işini oldukça seven, öğrencilerine ve çocukları her daim destekleyen bir insandır. Toprak profesyonel bir öğretmendir, Feride’nin kocasıdır.
Gerçek hayatta;
27 mayıs 1981 Ankara doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümü mezunudur. Özgür Çevik bildiğimiz gibi, 2004 senesinin ilk aylarında başlayan Akademi Türkiye adlı fenomen ses yarışmacılarının çıktığı program ile adını duyurmuştu. Burada Pınar ile olan birlikteliği çok konuşulsa da hayatına seviyeli şekilde devam etti.
Yarışmadan hemen sonra Nehir Erdoğan ile iyi bir ikili yakaladıkları Yabancı Damat dizisinde Yunan Niko Angelopoulos karakterine can verdi. Nazlı ve Niko aşkı o dönemlerde çokça konuşulmuştu.
2008’de ise Düşünce adlı albümünü piyasaya sürdü. İlk ve şu ana kadarki tek albümüdür.
Efendi kişiliğiyle her zaman çizgisini korumakta.
Konuk oyuncu olarak, Küçük Kıyamet, Kavak Yelleri, Avrupa Yakası, Leyla ile Mecnun ve Kiraz Mevsimi adlı dizilerde rol almıştır.
Ana karakter olarak Kırgın Çiçekler ve Yabancı Damat’tan ayrı olarak Mazi Kalbimde Yaradır, İtirazım Var ve Saklı Kalan yapımlarında kendine rol bulmuştur.
Kırgın Çiçekler Feride Gerçek İsmi İpek Karapınar 
Dizide, yetimhanenin müdür yardımcı rolüyle ekranlara konuk olmaktadır. Feride, Toprak’ın alt katına taşınır taşındığı bu evde Toprak ile tanışır ve önce nişan yapar arından da evlenirler.
Gerçek hayatta;
20 Mart 1984 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarında keman eğitimini almıştır.
İlk olarak Köprü ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerindeki rolleriyle yeteneğini ispatlamıştır. Özellikle Kurtlar Vadisi Pusu’da İskender Büyük’ün kızı rolüyle kendini seyirciye fazlasıyla sevdirmiştir.
Ayrıca Hatırla Sevgili’de Emine, Zehirli Sarmaşık’ta Sinem, Doludizgin Yıllar’da Gülşen, Ustura Kemal’da Nihal, Talih Kuşu’nda Cansu, Adını Kalbime Yazdım’da Leylave Hayat Yolu’nda Yelda Güçlü karakterlerine hayat vermiştir.
Kırgın Çiçekler Eylül Gerçek İsmi Biran Damla Yılmaz Kimdir?
Dizide, tüm rollerin ve olayların etrafında geliştiği asıl kişidir. Eylül dizinin asıl başrol oyuncusudur. Yetimhaneye teslim edildikten sonra olaylar gelişir.
Gerçek hayatta;
28 Haziran 1997 İstanbul doğumludur. Halen konservatuvarda öğrenim görmektedir. Küçük yaşına rağmen oldukça popülarite kazanmayı başarabilmiştir.
İlk olarak tanındığı yapım Çılgın Dershane 4:Ada olmuştur. Bu filmde Deniz rolünü oynamıştır.
Diğer rol aldığı yapımlar Esma rolüyle Yasak, Nesrin rolüyle Beyaz Yalan olmuştur. Muhteşem Yüzyıl’da da kendisine küçük bir rol bulabilmiştir.
Boyu 1,75 kilosu 56’dır.
Kırgın Çiçekler Songül Gerçek İsmi Gökçe Akyıldız Kimdir?
Dizide, henüz dört yaşındayken öksüz kalmış, babası da cezaevi tutuklusudur. Songül, bu dönemde birlikte kaldığı akrabaları ile geçinemeyince yetimhaneye teslim edilmiştir. Songül’ün sert ve atarlı yapısı vardır.
Gizlice tanıştıkları Güney’le evlenmişler bu sebeple ailesi ve akrabalarıyla ters düşmüşlerdir.
Gerçek hayatta;
30 Ekim 1992 Sinop Ayancık doğumludur. Aslen tiyatrocudur. Güzel sanatlar eğitimi vardır.
Samanyolu televizyonu yani STV’de yayınlanan Sırlar Dünyası, Beşinci Boyut ve Büyük Buluşma gibi yapımlarla kendini göstermiştir. Hayat Devam Ediyor dizisi ile altın çağını yaşamış ve bu 2011 dizisiyle adını tüm yapımcılara duyurmuştur.
2013 yılında ekranlara gelen ve döneminde oldukça ses getiren Fatih Harbiye dizisinde de Aslı rolünü çok iyi sergilemiştir. Lipton markasının reklam yüzü görevini de başarıyla yürütmüştür.
Diğer rol aldığı yapımlar; Bir Tutam Baharat, Konak, Büyümüş de Küçülmüş, Çınaraltı, Sahra, Zeynep, Parmaklıklar Ardında, Gazi, Kollama, Kötü Yol ve Bizim Okul’dur.
Kırgın Çiçekler Cemre Gerçek İsmi Hazar Motan Kimdir?
Dizide, zengin bir ailenin tek kızıdır fakat ailesi iflas edince. İflas döneminde babası intihar ederken karısıyla birlikte hayatını kaybediyor. Cemre ortada kalıyor, akrabaları da sahiplenmeyince yolu yetimhaneye düşüyor.
Gerçek hayatta;
13 Aralık 1990 Ankara doğumludur. Eğitmini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde tamamladı.
90’ların sonunda yayınlanan Yanlış Saksının Çiçeği dizisinde çocuk oyuncu rolüyle ekranlara adım attı. Birçok izleyici Hazar Motan’ı Hazal Kaya’ya benzetmektedir. Oynadığı rollerde mavi gözleri en önemli yardımcısı.
Diğer rol aldığı yapımları; Damatlık Şapka, Bizim Evin Halleri, Hesaplaşma, Paşa Gönlüm  ve Diğer Yarım’dır.
Kırgın Çiçekler Kader Gerçek İsmi Çağla Irmak Kimdir?
Dizide, daha doğduğu gün sokağa terkedilmiş bir bebektir. Annesi Neriman Hanım’ın yeğenidir. Aslında annesi olan Banu’yu bulur fakat annesi artık o vakitten sonra Kader’i kabullenmez. Kader’in annesi işlediği cinayetten sonra hem aklını hem de kızının sevgisini yitirir.
Gerçek hayatta;
31 Mayıs 1997 Ankara doğumludur. Kırgın Çiçekler dizisinden önce kendisine -yaşından ötürü- sadece Bizim Evin Halleri dizisinde minik bir rol bulabilmiştir.
Ferhunde Hanımlar’ın Müjgan’ı usta tiyatrocu Hülya Gülşen Irmak’ın kızıdır. Hülya Gülşen Irmak diziye Nezihe karakteriyle sonradan dahil olmuştur.
Kırgın Çiçekler Meral Gerçek İsmi Aleyna Solaker Kimdir?
Dizide, gayrimeşru bir çocuk olarak dünyaya gelir. Dayısı Abbas tarafından vurulur. Meral, komaya dahi girer ancak sonradan tekrar masadan kalkmayı başarır.
Gerçek hayatta;
5 Aralık 1994 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Bilgi Üniversitesi’nde Tiyatro Eğitimi bölümünde öğrenim hayatını devam ettirmektedir.
Kuş Dili, Dersimiz Atatürk ve Beyaz Karanfil adlı yapımlarda kendisine rol bulmuştur. Özellikle Osman Yağmurdereli dizisi olan kuş Dili’nde Müjde Ar’ın kızını oynamıştır. O dönemler henüz 6 yaşındaydı.
Ardından, İşte Benim adlı dizide Kenan Kalav’ın kızını oynama şansına sahip olmuştur. Dersimiz Atatürk’te ise Çetin Tekindor ile kamera karşısına geçmiştir.
Son dönemlerde iç çamaşırı kreasyonları tasarlayıp sergilemektedir.
 DİĞER OYUNCULAR
Kırgın Çiçekler Serkan Gerçek Adı Mehmet Aykaç
Dizide zengin anne-babanın çocuğu ve Defne’nin ikiz kardeşidir.
Eylül’ün okuldan arkadaşıdır. Simay’ı çok sevmekle birlikte, özünde iyiliksever birisidir.
Gerçek hayatta; 25 Nisan 1992 Hatay İskenderun doğumludur. 1.75 boyundadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Koro Şarkıcılığı Bölümü mezundur.
O Ses Türkiye yarışmasında yarışmacı olarak katılmışlığı da vardır ancak dönen jüri üyesi olmayınca elenmiştir.
Hatay’da uzun süre futbol oynamış hayatına liseden sonra yön vermiştir.
Babası bağlama hocalığı da yapmış bir müzisyendir. İstanbul’da yaşamayı çok istediği için babasının üerinde devam etmesini çok istediği müziği bırakarak oyunculuğa yönelmiştir.
Kırgın Çiçekler Cemal Gerçek Adı Berk Hakman
Dizide, Kemal’in psikopat ruhlu abisi rolünde oynamaktadır. Aslında en büyük gayesi kardeşinin öcünü almaktır. Eylül, Songül, Kader, Cemre, Meral, Defne gibi kişileri kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu için her zaman onlara kin beslemektedir.
Gerçek hayatta; 14 Ağustos 1981 Ankara doğumludur. Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde okumaya başlamış ancak oyunculuk fikri ağır basınca Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçerek mezun olmuştur.
Babası, zamanında Erkin Koray’ın da yer aldığı Yeraltı Dörtlüsü grubunun üyelerinden olan Ataman Hakman’dır.
Berk Hakman da yeteneksiz değildir. Kendisi de bas, klavye, bateri, trompet ve gitar çalabilmektedir.
Okul, JanJan, Saklı Yüzler, Kampüste Çıplak Ayaklar, Tepenin Ardı filmleriyle birlikte Kırık Kanatlar, Seher Vakti, Felek Ne Demek, Hatırla Sevgili, Çocukluk Günleri, Es-Es, Mazi Kalbimde Yaradır, Suskunlar, Kaçak, Hayatımın Aşkı ve Siyah İnci dizilerinde rol almıştır.
Kırgın Çiçekler Zeyno Gerçek Adı Yağmur Ün
Dizide, Cemre’nin kız kardeşi rolündedir.
Gerçek hayatta; 4 Kasım 1995 İzmir doğumludur. 1.60 boyundadır. Bahçeşehir Üniversitesi Lojistik Bölümü öğrencisidir.
Atv kanalında yayınlanan Alemin Kıralı dizisiyle ün kazanmıştır. Koyu bir şekilde Fenerbahçe takımı taraftarıdır.
Fanatik, Pencereden Kar Geliyor, Ah Be İstanbul, Haziran Gecesi, Kalp Gözü, Hızlı Adımlar, Medine, Elde Var Hayat, Alemin Kralı, Küçük Kıyamet, Nerede O Yeminler, Yetim Gönüller ve Sungurlar
yapımlarında rol almıştır.
Kırgın Çiçekler Lalin Gerçek Adı Almila Ada
Dizide, yetimhanede kızlarla birlikte aynı odada kalan kişi rolünde oynamıştır.
Gerçek hayatta; 4 Ağustos 1994 İstanbul doğumludur. Aynı zamanda model ve balerinlik de yapmaktadır. Küçüklüğünde br süre Rusya’da da yaşamıştır.
Annesi moda tasarımcısı babası ise gazetecidir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde bale eğitimi gördükten sonra Londra’ya yerleşerek bale ve sahne sanatları adına da eğitim aldı.
Yenilmezler: Ultron Çağı filminde Scarlett Johansson’un küçüklüğünü canlandırmak üzere yapılan seçmeleri de kazanır.
Adı Efsane dizisinde Melis’İ başarıyla oynamıştır. Şimdilerde ise Cennet’İn Gözyaşları dizisinde başrol oynamaktadır.
Kırgın Çiçekler Kemal Gerçek Adı Cansu Fırıncı
Dizide, Mesude’nin kocası, Eylül’ü taciz etmektedir. 8 yaşındayken ebeveyni tarafından dövülerek öldürülmüştür. 84. bölümde rol gereği hayatını kaybetmiştir.
Gerçek hayatta; 16 Mart 1982 Ankara doğumludur. Ege Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim görmüştür.
Oyunculuk kariyerinde ilk deneyimini 2011 yılında yayınlanan Urfalıyam Ezelden dizisiyle yaşamıştır. Bu dizide Recep karakterini başarıyla canlandırmıştır.
Sinema oyunculuğunda ise; Yolculuk, Can Tertip, Kanlı Postal ve Üç Harfliler 2: Hablis filmlerinde kendisine rol bulabilmiştir.
Kırgın Çiçekler Selin Gerçek Adı Burcu Almeman
Kırgın Çiçekler Nazan Gerçek Adı Veda Yurtsever
Kırgın Çiçekler Banu Gerçek Adı Birgen Engin
Kırgın Çiçekler Zehra Gerçek Adı Esra Dermancıoğlu
Kırgın Çiçekler Sedef Gerçek Adı Elif Ceren Balıkçı
Kırgın Çiçekler Nezhiye Gerçek Adı Hülya Gülşen Irmak
Kırgın Çiçekler Ali Komiser Gerçek Adı Burak Tozkoparan
Dizide, Çocuk Şube Müdürlüğünde polis rolündedir.
Gerçek hayatta ise; 14 Kasım 1992 İstanbul doğumludur fakat anne ve baba Rizelidir.
2 Nisan, 2011’de gerçekleştirilen Vodafone 14. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Enstrüman dalında Bateri ile 1.’liği kazanmıştır.
Pervane grubunun bateristliğini yapmıştır.
2014 yılında başlayan Erkan Petekkaya’nın başrolünde oynadığı Paramparça dizisinde Oğuz Gürpınar adıyla kendisinin oğlu rolünde oynamıştır.
Kırgın Çiçekler Ejder Gerçek Adı Tayanç Ayaydın
Dizide, Ejder adıyla Sadri’nin yeğeni rolündedir.
Gerçek hayatta, 7 Ağustos 1979 İstanbul doğumludur. Özel Doğa Koleji mezunudur. Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde lise eğitimini aldıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır.
2009 yılındaki Sakarya Fırat ve ve 2016 yılındaki Hayat Şarkısı yapımlarında en iyi dizi performanslarını sergiledi diyebiliriz.
2004 yılındaki zamanının kaliteli yapımlarından Aliye’de de Doktor Kahraman rolünde oynamıştır.
2008 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Pazar – Bir Ticaret Masalı filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülü de almıştır.
Kırgın Çiçekler Büşra Gerçek Adı Esma Yılmaz
Kırgın Çiçekler Emel Gerçek Adı Nil Günal
Kırgın Çiçekler Zuhal Gerçek Adı Benan Yüce
Kırgın Çiçekler Ayhan Gerçek Adı Ali Fuat Önen
Kırgın Çiçekler Özlem Gerçek Adı Selen Kurteren
Kırgın Çiçekler Neriman Gerçek Adı Sacide Taşaner
Kırgın Çiçekler Hediye Gerçek Adı Zeynep Irgat
Kırgın Çiçekler Figen Gerçek Adı Pınar Şenol
Kırgın Çiçekler Barış Gerçek Adı Barış Yalçın
Kırgın Çiçekler Mert Gerçek Adı Kaan Kasapoğlu
Kırgın Çiçekler Seher Gerçek Adı Gökçe Yanardağ
Kırgın Çiçekler İhsan Gerçek Adı Cüneyt Şen
Kırgın Çiçekler Necmi Gerçek Adı Kadir Çermik
Kırgın Çiçekler Macide Gerçek Adı Deniz Uğur
Kırgın Çiçekler Harika Gerçek Adı Eylül Su Sapan
Kırgın Çiçekler Sadri Gerçek Adı Erdoğan Sıcak
Kırgın Çiçekler Canan Gerçek Adı Makbule Meyzinoğlu
Kırgın Çiçekler Fadik Komiser Gerçek Adı Hazal Benli