Zıplayanı Düşürme Çelme Takma Şakaları

Efendim malumununz tiktok son zamanların anlamlı ya da anlamsız tüm videolarını, oyunlarını içerisinde barındırmaya başladı. İnsanlar meşhur olma çabasıyla mantıklı ya da mantıksız, etik ya da değil tüm hallerini paylaşıyorlar. Eh, gün geçtikçe de ünlenen videolar ve oyunlar da kar topu gibi büyüdükçe büyümekte.
İşte son zamanlarda trend videolarda yeni bir akım yeni bir oyun türedi. zıplama şakası, ya da çelme akımı ya da zıplama oyunu falan filan, global adıyla da Jumping Prank Challenge. Aslında pek challenge da denemez çünkü şaka yapılan kişi istemeden de olsa bir challenge videosunun içerisinde kendisini buluyor. Hatta zıplama oyunu diyorlar. böyle oyun mu olur be!
Şakazedeyi ortaya alıyorsunuz ve kenardaki iki şakacı olarak sırayla zıplıyorsunuz.
Sonra ortadaki kişinin zıplaması esnasında yandaki kişiler sağ ve sol ayaklarıyla şakazedenin ayağını yerden kesiyor.
Bu anda şaka yapılan kişiler arasında kolunu bacağını kıranlar, bayılanlar, omzunu belini zedeleyenler de cabası.
Artık televizyonlarda bas bas bağrılmakta, ”lütfen bu şakaya karşı ayıkolun’ gibisinden.
Zıplama şakası aslında kelime olarak baktığınızda masum gibi görünse de bahsettiğimiz yaralanmalara sebebiyet verebiliyor. Düşenin refleks ya da düşme açısına göre ciddi anlamda ömrü etkleyebilecek kazaya sebebiyet vermesi ihtimal dahilinde. Zıplama şakasının çok uzun sürmemesini dilemek, modayı çok da dahil ettirmemek gerek.
Hem TikTok denilen gerizekalı portala para kazandırmamak hem de akıl sağlığınızı koruma açısından devam etmese iyi olur gibi.
Yeni zıplama şakası videolarının devamı gelmemesi dileğiyle ve hatta şu an yurt dışında olduğu gibi bu oyun adı altında sakatlamaya yönelik eğlencenin yasaklanmaya çalışılması gerekir.

2.

3.

4. Çelme Şakası

5.

7.

8.

9.

 

 

 

 

 

 

As you know, tiktok has started to contain all the meaningful or meaningless videos of recent times. In an effort to become famous, people share all their logical or irrational, ethical or not.

Well, the videos that are getting more famous day by day are growing as they grow like snow balls. Here a new trend has recently emerged in trending videos, the jumping joke, the global name Jumping Prank Challenge. Actually, not many challenges can be called because the person who is being joked finds himself in a challenge video even if he does not want to.

You reveal the joke and jump in order as two jokes on the side. Then, during the jump of the middle person, the people on the side cut the foot of the joke with his right and left feet. At this moment, among those who were joked, those who broke their arms, fainted, and injured their shoulders.

Now, he is shouting on TV, like, “Please take this joke out.” Jumping joke may seem innocent when you look at it as a word, but it can cause injuries. Depending on the reflex or fall angle of the falling, it is likely that it will cause an accident that could seriously affect the life.

It is necessary to wish that the jumping joke does not take too long, not to include fashion too. It seems that it would be better not to make money on the jerks portal called TikTok and also to maintain your mental health. We hope that the new jumping joke videos will not continue

 

Zıplama şakası videoları bu kadardı. Devamı chair challenge’da

 

Kasıp Kavuran Tabut Dansı Akımı Videoları (Coffin Dance)

Cha Cha Slide Challenge Videos – Yeni TikTok Akımı Videoları

 

Chair Challenge – Sandalye Kaldırma Akımı – Erkekler vs. Kadınlar